Tarihçemiz

Devasa Okullarının Tarihçesi

Özel Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2013-2014 Eğitim ve Öğretim döneminde Devasa Eğitim Hizmetleri ve Sanayi Ticaret Anonim şirketi bünyesi adı altında hizmete girmiştir.

Ege Bölgesinin 3. ve İzmir’in en büyük Sağlık Meslek Lisesi olan Özel Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 37 derslik,12 laboratuvar,1 adet konferans salonu,1 adet kapalı spor salonu,1 adet açık futbol sahası ve basketbol sahası ile eğitime başlamıştır.

Özel Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yabancı dil eğitimine büyük önem vermektedir. Bu sebeple öğrencilerimizin mesleğe başladıklarında her ülkeden insana bakabilecek düzeyde akademik İngilizce eğitimi verilmektedir. Bunun yanında okulumuz yaşayarak öğrenmeye önem verdiği için İzmir’de birçok hastane ile staj protokolü imzalamış; her öğrencimizin bu hastanelerde mesleklerine daha iyi bir şekilde hazırlanması amacı güdülmüştür. Öğrencilerimizin hem okul ortamında hem de staj ortamında edinmiş olduğu bu bilgiler ışığında mezun olduktan sonra da topluma faydalı bir birey olmaları amaçlanmaktadır.

Atatürk’ün ‘’Yurtta Sulh Cihanda Sulh!’’ ilkesiyle hareket eden okulumuzda birçok Avrupa ülkelerinde yürütülen projeler de yapılmaktadır.

“Doğa ve Sağlık” olgularını ilke edinmiş eğitim kadrosuyla öğrencilerimizin bu konularda birer uzman haline getirilmesi için çeşitli projeler uygulanmaktadır.

‘’Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.’’ anlayışı doğrultusunda sportif aktivitelerle öğrencilerimiz desteklenmektedir.

Öğrencilerimiz tam donanımlı laboratuvarlarımızda gerek meslek derslerini gerekse kültür derslerini fiziki ve görsel olarak öğrenmekte ve bu bilgileri iş hayatlarında da kullanmaktadırlar.

Yenilikçi ve çağı yakalayan farkındalığı yüksek, bireyler yetiştiren Özel Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kurucu temsilcisi Canan Habiloğlu yönetiminde ilkeli, azimli ve deneyimli kadrosuyla ‘’Daha sağlıklı bir dünya için’’ çalışmalarını sürdürmektedir.

Bornova Sağlık Koleji

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

Facebook İnstagram Twitter Web Mail